Uverejnené Vložiť komentár

Trnkové víno „Otec a syn“

trnkové víno

Farba svetlo červená, tehlová s pomarančovým meniskom po okraji. Vôňa griotková, naložené ovocie v rume a vanilke, chuť po kôstkovom ovocí, vanilke a horkej čokoláde. Trnkové víno „Otec a syn“ v limitovanej edícii 500 fliaš majú na svedomí nadšenci z vinárstva Ovocinár Hrehor. Pestovaniu ovocia sa venujú od r. 1994 tradičným aj moderným spôsobom. Vinárstvo založili v r. 2012 doslova “ na kopci “ v skalických vinohradoch. Ich cieľom je najvyššia možná kvalita jedinečných ovocných vín. Dbajú na top kvalitu vstupnej suroviny, preto vyrábajú prioritne z vlastného ovocia Vína nevyrábajú z koncentrátov ako je to dnes rozšírené, nepoužívajú ani umelé farbivá a arómy.

Uverejnené Vložiť komentár

Výnimočná chuť klasickej metódy…

hacaj

Vinárstvo HACAJ je malé rodinné vinárstvo z Pezinka vo výnimočnom malokarpatskom regióne. V súčasnosti vyrábajú najmä šumivé vína vyrobené klasickou šampanskou metódou a ako doplnok aj tiché odrodové vína. Venujú sa aj vínnej turistike vo vyše 300-ročnom vinohradníckom dome v centre Pezinka a vo vyše 40-ročnom vinohrade Sauvignon v známej lokalite Grefty. Víno z ich dielne – Feteasca Regala Extra Dry Vintage 2018 je šumivé víno s ovocno–kvetinovým charakterom vo vôni. Chuť je napriek vyššej dozáži ľahká a svieža s hladkým telom a jemným perlením. Dochuť je harmonická a elegantná. Feteasca regala alebo Pesecká leánka je rumunská odroda, ktorá vznikla začiatkom 20. storočia. Podľa rumunských prameňov je krížencom odrody Dievčie hrozno a pôvodnej rumunskej odrody Grase de Cotnari.

Uverejnené Vložiť komentár

Svätovavrinecké D.S.C. 2018

nichta

Svätovavrinecké je stredne neskorá muštová odroda, ktorá patrí k širšej rodine odrôd Pinot. Vznikla zrejme vo francúzskom regióne Alsasko spontánnym krížením odrody Pinot Noir so zatiaľ bližšie neurčenou odrodou.

Svätovavrinecké D.S.C. 2018 z vinárstva Nichta má rubínovo červený vzhľad s granátovým odleskom. Očarí Vás vôňa višní a kvetín. Šťavnatá chuť s ľahkým telom a svižnou kyselinkou a karamelovo-mandľovým záverom. Spoločnosť NICHTA winery&vineyards založil Branislav Nichta v roku 1997, čím nadviazal na vinársko-vinohradnícke tradície rodiny, ktoré siahajú do začiatku dvadsiateho storočia. Jeho prvý dotyk s vinohradníctvom je spojený s dvadsaťpäť árovým vinohradom, ktorý zdedil po dedovi a začal ho postupne zveľaďovať.

Dnes sa jeho vinohrady v okolí Čajkova rozprestierajú na ploche tridsiatich hektárov a ich hrozno patrí medzi to najkvalitnejšie na Slovensku. Zrejme ako kroky každého začínajúceho vinára, aj tie jeho viedli cez výrobu domáceho sudového vína. Vďaka týmto prvým pokusom lepšie spoznal svoje hrozno, naučil som sa s ním narábať s úctou, poučil sa z vlastných chýb a dopracoval sa k ozajstnému vínu.

Uverejnené Vložiť komentár

DEVÍN Limited

devín

Vína Nichta v kolekcií LIMITED sú spojením kvalitného ročníka, jedinečnej odrody a dostatku času. Nájdete tu výnimočné vína, ktoré boli vyrobené iba v limitovanom množstve.

Zreli dlhý čas v dubových sudoch. Tento Devín bol dokonca vyrobený z botrytického zberu ročníka 2018. Botrytický zber, alebo aj botrytický výber, je označenie vína, ktoré bolo z časti alebo úplne vyrobené z hrozna napadnutého ušľachtilou plesňou Botrytis cinerea.

Je mohutný, exktraktívny a je ešte len za začiatku svojej cesty. Plná impulzívna vôňa lesného medu, sušených hrozienok a orientálneho korenia. V chuti sa strieda svieža kyselina s krásne vybalancovaným zvyškovým cukrom.

Uverejnené Vložiť komentár

RULANDSKÉ MODRÉ Fusion

nichta

Kolekciu vín s názvom Fusion ponúka vinárstvo Nichta. Medzi nimi aj Pinot noir – suché, červené akostné víno s chráneným označením pôvodu.

Chuťové a senzorické vlastnosti: Svetločervená farba s rubínovým odleskom. Svieža ovocná vôňa plná malín a černíc. V chuti dominujú primárne tóny kôstkového ovocia s jemnou aciditou a hladkými tanínmi.

Z dizajnovo príjemne spracovanej fľaše nalievame pri teplote 16 – 18 °C do kalichov na červené vína typu „bordeaux“ s objemom 500 – 650 ml. Tak chutí najlepšie.

Uverejnené Vložiť komentár

Rizling vlašský D.S.C. 2020

rizling vlašský

NICHTA winery&vineyards nás pozýva objaviť vína pochádzajúce z jedných z najkrajších vinohradov na Slovensku. Sú to vína z jedinečného sopečného podložia, rastúce na južných svahoch Štiavnických vrchov.

A čo by to bolo vinárstvo bez klasickej odrody. Rizling vlašský D.S.C. 2020 je klasický suchý vlašák ako ho sami popisujú. Nenápadný vo vôni, jabĺčkovo – orieškový v chuti. Ľahké telo s harmonickou kyselinkou a sviežim grepovo horkastým záverom.

Pre vinárstvo NICHTA bola od začiatku otázka vlastných vinohradov prioritou. Vedeli, že kvalitné víno sa dá vyrobiť iba z hrozna, na ktoré budú mať ako vinohradníci bezprostredný vplyv. Postupne rozširovali plochu vinohradov a dostali sa z pôvodných dvadsaťpäť árov na súčasných tridsať hektárov. Dnes majú vinohrady v troch polohách. Močiarno a Kruhy v katastri obci Čajkov a Baričky v katastri obci Drženice.

Uverejnené Vložiť komentár

IRŠAI OLIVER MUŠT

IRŠAI OLIVER MUŠT

Po vianočných prípitkoch nám dobre padne aj niečo nealkoholické. Napríklad taký IRŠAI OLIVER MUŠT – 100 % šťava bez alkoholu pre deti, tehotné ženy, športovcov, bez pridania konzervačných látok. Výrobok je iba pasterizovaný, aby vydržal

Vyrába ho rodinné vinárstvo spod Malých Karpát – Víno Rariga. Ich cieľom je vyrábať v menšom množstve, ale zato kvalitne. Túto teóriu dokazuje množstvo získaných medailí na viacerých väčších výstavách zvučných mien ako Vinoforum, Vínne trhy Pezinok či Vitis Aurea Modra. Ročná produkcia vinárstva Víno Rariga dosahuje 45 tisíc fliaš a je určená pre vinotéky, gastronomické zariadenia a samozrejme pre milovníkov vína

Uverejnené Vložiť komentár

Víno k smotanovo-jahodovej torte

víno k smotanovej torte

CABERNET SAUVIGNON rosé Fusion má číry vzhľad s marhuľovo ružovým odtieňom. Je intenzívne vo vôni – čierne ríbezle, kôstkové ovocie s plamienkom škorice. Hroznová chuť so šťavnatou kyselinkou a grepovým záverom.

Presne takéto sa hodí smotanovej torte s jahodami. Ľahké a svieže. A kto ho vyrába? NICHTA winery&vineyards – spoločnosť založil Branislav Nichta v roku 1997, čím nadviazal na vinársko-vinohradnícke tradície rodiny, ktoré siahajú do začiatku dvadsiateho storočia.
Jeho prvý dotyk s vinohradníctvom je spojený s dvadsaťpäť árovým vinohradom, ktorý zdedil po dedovi a začal ho postupne zveľaďovať. Dnes sa jeho vinohrady v okolí Čajkova rozprestierajú na ploche tridsiatich hektárov a ich hrozno patrí medzi to najkvalitnejšie na Slovensku. Zrejme ako kroky každého začínajúceho vinára, aj tie jeho viedli cez výrobu domáceho sudového vína. Vďaka týmto prvým pokusom lepšie spoznal svoje hrozno, naučil som sa s ním narábať s úctou, poučil sa z vlastných chýb a dopracoval sa k ozajstnému vínu.

Uverejnené Vložiť komentár

RIZLING RÝNSKY Roman Janoušek

rizling

Všetky vína s rodným listom z Pezinského zámku nesú nezameniteľný rukopis čistoty vône, noblesnej elegancie chute a celkového dojmu. Sú pripravené na okamžitý zážitok v priestore a čase. Terajšom i budúcom. Rukopis, ktorého nositeľom je víno s podpisom Roman Janoušek.

Tento Rizling zrel šesť mesiacov na prvých kvasniciach v nerezovej cisterne, vďaka čomu získalo pevnú žltozelenú farbu. Vo vôni je svieže, napriek jemne krémovo-korenistému charakteru. Jednoznačný kráľ bielych vín extravagantného ročníka 2018.

Dopestovaný je na vinohradoch, ktoré ležia vo vychytenom strekovskom vinohradníckom rajóne na juhu Slovenska. Svahy v Dubníku sú orientované južne alebo juhozápadne. Hlinitá, ílovito-hlinitá pôda obsahuje optimálne množstvo vápnika, ktorý dodáva viniču mimoriadnu kvalitu. Priemerná teplota devätnásť stupňov Celzia v období vegetácie spolu s priemernými ročnými zrážkami 540 milimetrov vytvárajú vhodné podmienky pre dosiahnutie najvyššej kvality hrozna.

Uverejnené Vložiť komentár

Šípkové ovocné víno

šípkové víno

Šípkové ovocné vína patria medzi vlajkovú loď vinárstva Ovocinár Hrehor. Pestovaniu ovocia sa venujú od r. 1994

Šípkové ovocné vína patria medzi vlajkovú loď vinárstva Ovocinár Hrehor. Pestovaniu ovocia sa venujú od r. 1994 tradičným aj moderným spôsobom. Vinárstvo sme založili v r. 2012 doslova “ na kopci “ v skalických vinohradoch. Ich cieľom je najvyššia možná kvalita jedinečných ovocných vín. Dbajú na top kvalitu vstupnej suroviny, preto vyrábajú prioritne z vlastného ovocia.

Vína nevyrábajú z koncentrátov ako je to dnes rozšírené, nepoužívajú ani umelé farbivá a arómy.

Ale späť k tomuto krásnemu jantárovému šípkovému vínu. Väčšinou sa vyrába ľadové. Zber začína v januári a končí začiatkom marca, v závislosti od počasia. Šípky sa oberajú ručne v mrazoch, čistia sa, aby sa eliminovali nežiadúce tóny a unikátnym spôsobom spracovávajú. Vznikajú luxusné vína so sladkou medovou aromatikou, jantárovou až oranžovou farbou, v chuti s tónmi fíg, datlí, citrusov. Každý ročník, dokonca i mesiac zberu je odlišné víno.

Za zmienku stoja tóny kávy a horkej čokolády v tomto víne.Ale ako sa hovorí, lepšie raz skúsiť ako stokrát počuť/čítať.