Uverejnené Vložiť komentár

Hroznový jantár – osladí vám život

hroznový jantár

100 % prírodný zahustený hroznový mušt je zdravá alternatíva na osladenie čaju, limonád, palaciniek, oplátok, skrátka čohokoľvek vám napadne… Je vyrobený z hrozna vinárstva Vinkovič a obsahuje okrem prírodného hroznového cukru aj vitamíny, antioxidanty a aminokyseliny.

Uverejnené Vložiť komentár

Menej známa odroda s pôvodom na Slovensku – Hetera

Hetera

Už ste niekedy počuli o tejto odrode? Odroda Hetera je pomerne nová a neznáma na trhu, ktorá vznikla v roku 1965 v Bratislave. Autorkou je popredná slovenská šľachtiteľka Ing. Dorota Pospíšilová, ktorá skrížila odrody Tramín červený a Veltlínske červeno-biele. Z tejto populácie kríženia vznikol typ, ktorý vykazoval vysoký heterózny efekt – jav pri krížení organizmov, kedy kríženci prvej generácie nejakým spôsobom prevyšujú rodičov, a vyslúžil si pomenovanie Hetera.

Uverejnené Vložiť komentár

Alibernet z rodinného vinárstva Berta

Alibernet

Už štyri generácie Bertovcov tvoria históriu rodinného vinárstva Berta. Skúsite ako sa im vydaril Alibernet? Víno je tmavorubínovej farby s viacvrstvovým aromatickým prejavom tmavého bobuľového ovocia. Zrelé višňe, ríbezle a stopa praženej kávy sa snúbi s čučoriedkovo korenistým prejavom. Chuť je komplexná s pevnou štruktúrou trieslovín a šťavnatosťou zrelých višní. Dochuť je mimoriadne dlhá s korenisto-minerálnym doznievaním. Jednoducho dokonalé do prichádzajúcich jesenných dní!

Uverejnené Vložiť komentár

Veľké víno z malého vinárstva

merlot

Robiť výnimočné víno… To bola hlavná myšlienka pri vzniku vinárstva Žitavské vinice. Dať do vína kus svojho srdca a urobiť ho tak, aby vynikla jeho individualita. Červené vína nechávajú vyzrievať v barikových sudoch a po minimálne 6 mesačnom zrení ich plnia do fliaš bez filtrácie. Vynikajú plnosťou, jemnosťou a vysokým zrecím potenciálom. Tak ako aj tento Merlot. Tmavá rubínová farba. Vôňa je mohutná a štruktúrovaná. Od likérových tónov prezretých višní a sušených byliniek až po lekvárové tóny čučoriedok a malín. Chuť je expresívna, no zároveň nesmierne elegantná s ukážkovo vyzretými tanínmi. Cítiť v nej celú škálu ušľachtilých tónov, 100 % horkú čokoládu s bylinkami a korením. Dochuť je veľmi dlhá, úžasne harmonická a komplexná. Všetky vína, ktoré dorábajú sú limitované edície v počte len niekoľko sto kusov fliaš a preto netreba dlho váhať nad tým, prečo mať doma v archíve Žitavské vinice.

Uverejnené Vložiť komentár

Denisa Slavkovská: Vnútroplochy – výstava do 6.9.2021

výstava

Nepremeškajte jedinečnú výstavu vo WineGallery! Už len do 6. 9. máte možnosť vychutnať si kvalitné slovenské vínko v spoločnosti diel Denisy Slavkovskej. Výstava nesie názov Vnútroplochy a prezentuje autorkine najnovšie maľby a kresby. Všetky diela sú výstupom zo štipendia udeleného Fondom na podporu umenia a doteraz neboli nikde verejne prezentované.

Uverejnené Vložiť komentár

MOderné a NOvé víno

mono vino

FURMINT MONO – víno s čistým odrodovým charakterom, v ktorom odroda furmint upúta svojou plnosťou v chuti. MONO – MOderné a NOvé víno, ktoré je len jedno svojho druhu. Vína vyrábané reduktívnou metódou, kde podstatou je redukovať prístup vzduchu počas spracovania hrozna a neskôr aj pri práci a vyzrievaní vína. Je to presný opak klasickej oxidatívnej výroby tokajských špecialít. Tieto moderné reduktívne vína, ktoré sú ľahké, svieže a krásne aromatické sú vhodné na každý deň a aj preto búrajú mýtus o ťažkých a sladkých vínach z Tokaja.

Uverejnené Vložiť komentár

Hroznový lesk na pery

lesk na pery

Slovenské vinárstvo Vinkovič ponúka okrem kvalitného vína aj širokú škálu produktov vyrobených z hrozna. V ich portfóliu nechýba ani hroznová kozmetika založená na kvalitnom za studena lisovanom nerafinovanom hroznovom oleji vlastnej výroby. Ak máte radi prírodnú kozmetiku, určite si zamilujete prírodný lesk na pery z čistého hroznového oleja. Obsahuje množstvo omega 6-mastných kyselín, vitamínov, výživných zložiek a antioxidantov, v porovnaní s inými nosnými olejmi má vysoký obsah kyseliny linolovej (Omega 6), vďaka čomu je vysoko hydratačný.

Uverejnené Vložiť komentár

HROM barrique nesmrteľný

hrom

Víno z ľahkej hlinito-piesočnatej pôdy. Majestátny slovenský novošľachtenec, plný ovocných lekvárov, višní, čierneho korenia a čokolády. Rok vyzrievaný na kaloch a 12 mesiacov v nových barikových sudoch. Podávajte dekantované a pri odporúčanej teplote.
Modrý Hron z Modry. Rieka, ktorá tu netečie, nežblnká. Pramení tu v plavej studničke, ťahaná heverom, stáčaná do fliaš, ktoré pretekajú vašimi zmyslami.

Uverejnené Vložiť komentár

Jemný telový olej

telový olej

Jemný telový olej s vôňou, vyrobený zo 100% za studena lisovaného hroznového oleja – to je ďaľší z produktov vinárstva Vinkovič, ktoré okrem produkcie vína rozšírilo svoj sortiment o rozmanité výrobky z hrozna. Tento blahodárny olej je dostupný s vônami: ruža, čierne hrozno, fialka, jazmín, kvety alebo zelený čaj. – Pôsobí ako účinný antioxidant, zachytáva voľné radikály, spomaľuje proces starnutia pokožky, navracia pleti elasticitu. – Pokožku hydratuje, tonizuje, regeneruje a zjemňuje. – Ľahko sa vstrebáva, nezanecháva mastný film na pokožke, neupcháva póry. – Je vhodný na všetky typy pokožky a pre svoje protizápalové účinky je výborný aj na mastnú a aknóznu pleť. Pomáha regulovať tvorbu kožného mazu. – Regeneruje vlasy a vlasovú pokožku, pôsobí proti vypadávaniu vlasov, dodáva im silu a lesk. Vlasy zbytočne nezaťažuje. – Redukuje tmavé kruhy pod očami. – Pôsobí relaxačne – uvoľňuje svalové i psychické napätie.